Jebkura sieviete vēlas izskatīties pievilcīgi. Taču bez koptas sejas ādas to ir gandrīz neiespējami sasniegt. Lai atveseļotu ādu un palēninātu novecošanās procesus, nepieciešams regulāri veikt kopšanas procedūras. Šādi pasākumi paātrina šūnu struktūru atjaunošanos, novērš grumbu parādīšanos, kā arī novērš jau parādīšos defektus.
Jūs varat iegūt vēlamo efektu tikai ar regulāru aprūpi. Tas ietver attīrīšanas procedūras, ikdienas kopšanu un, protams, efektīvas pretnovecošanās maskas. Dažos speciālistu ieteikumos teikts, ka maskas jāsāk lietot no 25 gadu vecuma, citos - no 20 gadu vecuma. Iepriekš nevajadzētu pārslogot ādu, jo novecošanās process vēl nav sācies.
Kāpēc āda noveco
Pēc 25 gadiem pirmās krunciņas parādās galvenokārt pateicoties aktīvai mīmikas muskuļu kustībai. Šādas pirmās grumbas sauc par mīmikas un parasti parādās nasolabial rajonā, pie acīm. Nobriedusi āda pamazām sāk zaudēt elastību, un 35 gadu vecumā var pamanīt zoda un vaigu nokarāšanas pazīmes, grumbu padziļināšanos uz pieres un zem acīm.
Ādas novecošanās notiek tāpēc, ka organismā samazinās kolagēna ražošanas līmenis. Tās trūkumu var papildināt ar salona procedūrām, uztura korekciju, mājas pretnovecošanās maskām.
Izbalējošai ādai nepieciešama aktīva mitrināšana, vitaminizācija un intensīva kopšana. Pašdarinātas sejas maskas, kas izgatavotas no dabīgām sastāvdaļām, palīdzēs apmierināt visas jūsu ādas vajadzības jebkurā laikā.
Kas ir grumbas
Kosmetologi identificē vairākus grumbu veidus, kuru rašanās notiek vairāku iemeslu dēļ:
- Virspusēja – veidojas ādas augšējā slānī, var parādīties pēc 30 gadiem, un pat daudz agrāk. To rašanos provocē nevis iekšējie procesi organismā, bet gan ārēja agresīva atmosfēras ietekme: palielinātas ultravioletā starojuma devas, sauss gaiss, ciets ūdens. Šie faktori kopā ar nepietiekamu aprūpi var izraisīt ādas saraušanos. Šādas grumbas izskatās kā smalks siets, visbiežāk parādās zem acīm, uz deniņiem.
- Mērenas – šīs grumbas ir saistītas ar vecumu un veidojas ādas vidējā slānī. Kosmetologi uzskata, ka to veidošanās galvenokārt ir saistīta ar nepietiekamu ādas kopšanu, jo mīmiskās virspusējās krunciņas ar laiku padziļinās. Vidēji dziļas grumbas parādās pēc 40 gadiem, kad samazinās kolagēna šķiedru skaits, tās sāk mainīt savu struktūru, samazinās ādas elastība.
- Dziļas – šādas krunciņas ir pastāvīga ādas deformācija, kas skar visus slāņus un sasniedz taukaudus. Tie parasti notiek pēc 50 gadu atzīmes. Grumbām vislielākās mīmikas aktivitātes zonās ir raksturīgs lielāks dziļums. Daudzi kosmetologi uzskata, ka dziļo grumbu klātbūtne un skaits ir saistīts ar ģenētiskiem faktoriem.
Lai atjaunotu ādu un nekaitētu tai, kosmētika ir jāizvēlas atkarībā no vecuma. Atjaunojošās sejas maskas palīdzēs piesātināt ādu ar visiem nepieciešamajiem elementiem un tikt galā ar vecuma izmaiņām. Piemēram, preparāti, kas ir efektīvi 20 gadu vecumā, neuzrādīs pozitīvu dinamiku pēc 60 gadiem. Tā pati shēma darbojas apgrieztā secībā: agresīvas pretnovecošanās metodes nedrīkst lietot ādai, kas spēj saglabāt elastību.
Kā atjaunot ādu
Kā saglabāt jauneklīgu ādu, tas interesē visas sievietes bez izņēmuma. Lai padarītu šo sapni par realitāti, jums jāievēro vairāki vienkārši noteikumi:
- katru jaunu dienu sāc ar rūpīgu mazgāšanos, pēc ūdens procedūrām vēlams nenosusināt seju ar dvieli;
- jebkuras sievietes arsenālā jābūt klāt dienas un nakts krēmiem pret novecošanos;
- vingrošana sejai ir labākais palīgs sejas elastības saglabāšanā, nežēlojiet tai 10-15 minūtes katru dienu;
- Veiciet maskas un pīlingus vismaz 2 reizes nedēļā.
No daudzām labākajām skaistuma un jaunības receptēm varat smelties mūsu māšu un vecmāmiņu pieredzi. Pārbaudiet sev labākās pārbaudītās tautas receptes. Kvalitatīvi pīlingi, krēmi, pretnovecošanās sejas maskas gan rūpnīcā (ievērojot labu dabīgo sastāvu), gan mājās gatavotas, regulāri lietojot, sniedz izcilus rezultātus. Jūs atbrīvosities no vecām grumbām un novērsīsiet jaunu rašanos.
Sejas veidošana ir viens no drošākajiem un pieejamākajiem veidiem, kā pagarināt ādas jaunību. Šim sejas vingrinājumam nav kontrindikāciju. Tas ļaus atbrīvoties no mīmikas grumbām, noņemt dubultzodu un palielināt kopējo ādas turgoru.
Produkti maskām
Pašdarinātas atjaunojošas sejas maskas ir būtiskas, lai savelktu, mīkstinātu un balinātu ādu. Turklāt viņi piesātina viņu ar vitamīnu un minerālvielu šoka devām. Aktīvās vielas ir atrodamas dārzeņos, augļos, piena produktos. Uzklājot dabīgu masku, jūs sajutīsiet tūlītēju efektu.
Jūs varat pagatavot mājās gatavotu masku, izmantojot:
- dārzeņu un augļu mīkstums;
- garšaugi;
- labība;
- medus.
Šiem produktiem ir ļoti bagāts vitamīnu sastāvs un tie spēj uzsākt audu reģenerācijas procesu. Izmantojot visefektīvākās dabiskās maskas, jūs varat izskatīties vismaz par 10 gadiem jaunāks jebkurā vecumā.
Maskas visiem ādas tipiem
Recepte atjaunojošai kafijas vai kakao sejas maskai. Šīm sastāvdaļām ir spēcīga tonizējoša iedarbība, mazina pietūkumu. Skrubji ar to saturu ļauj maigi un efektīvi attīrīt ādu, noņemt atmirušās šūnas. Ēdienu gatavošanai jums būs nepieciešams:
- 2 ēdamkarotes maltas kafijas vai kakao;
- 6 ēdamkarotes jebkura raudzēta piena produkta bez ķīmiskām piedevām;
- var pievienot nedaudz medus, lai iegūtu antibakteriālu efektu.
Maisījumu dehidrētai ādai var bagātināt ar olīvu, mandeļu, kokosriekstu eļļām. Keramiskā traukā sajauc kafiju un raudzēto piena produktu, saputo masu, pievieno medu. Uzklājiet kompozīciju uz sejas un pagaidiet, līdz tā nožūst.
Lai vājinātu savilkšanas efektu, uzklājiet uz sejas siltā ūdenī samitrinātu dvieli, noņemiet atlikušo sastāvu.
Auzu pārslu un jogurta maska. Šis maisījums ir paredzēts atjaunošanai. Tas efektīvi cīnās ar grumbām, iekaisumiem. Pēc maskas jūsu seja spīdēs. Lai to sagatavotu, sagatavojiet:
- ēdamkarote auzu pārslu;
- ēdamkarote jogurta bez ķīmiskām piedevām;
- augļu sula;
- nedaudz medus.
Auzu pārslas samaļ miltos un pārlej ar jogurtu. Ļaujiet tai nostāvēties pusstundu, lai uzbriest. Pēc tam kompozīcijai pievieno medu un augļu sulu. Uzklājiet sejas masku pret novecošanos 10 minūtes. Šajā laikā kompozīcija var nedaudz izžūt, lai to varētu viegli nomazgāt, nedaudz samitriniet seju ar ūdeni, līdz izšķīst cietie kunkuļi, un pēc tam nomazgājiet parastajā veidā.
Auzu pārslu maska. Šāda maska palīdzēs tikt galā ar nobriedušas ādas problēmām. Jau no pirmās lietošanas reizes redzēsi, kā izlīdzinās smalkās krunciņas, āda ieguvusi veselīgu krāsu. Lai to pagatavotu, uzkrājiet šādus pārtikas produktus:
- ēdamkarote auzu pārslu, samaltu miltos;
- tējkarote citrona sulas;
- 2 tējkarotes piena.
Uzkarsē pienu un pievieno pārējās sastāvdaļas. Uzmanību, piens nedrīkst būt karsts, turiet to nedaudz siltāku par ķermeņa temperatūru. Pēc kompozīcijas rūpīgas samaisīšanas uzklājiet to uz ādas. Turklāt šo masku var uzklāt arī uz kakla un dekoltē zonas.
Sodas skrubis. Soda ir slavena ar savām pīlinga un attīrošajām īpašībām. Tikai viena atjaunojoša sejas maska sniegs neticamu efektu, atbrīvojoties no zvīņošanās, smalkām krunciņām un izsitumiem. Lai pagatavotu šo brīnumlīdzekli, ēdiet šādus ēdienus:
- 2 ēdamkarotes cepamā soda;
- 1 tējkarote ūdens.
Apvienojiet sastāvdaļas un samaisiet, līdz iegūta pasta. Uzklājiet uz zonām, kurām nepieciešama tīrīšana, iemasējiet ar pirkstu galiem.
Mājas masku lietošanas noteikumi
Mājas ādas masku priekšrocības ir acīmredzamas. Turklāt tiem ir vairākas citas priekšrocības:
- ķīmisko vielu trūkums;
- pieņemama cena;
- ātra ēdiena gatavošana;
- pareizās sastāvdaļas vienmēr ir pa rokai;
- augsta efektivitāte.
Efektīvas sejas maskas - atjaunojošas un atjaunojošas - ir piemērotas pat tiem, kas cieš no alerģiskām reakcijām. Ņemot vērā neitrālu sastāvu, jūs sniegsiet īpašu labumu savai ādai. Visu sastāvdaļu pieejamība ļauj tās sajaukt un lietot jebkurā laikā.
Jūs varat izmantot ne tikai norādītos produktus. Mājas masku izgatavošana ir saistīta ar īstu iztēles lidojumu. Ēdienu gatavošanai ir piemērotas jebkuras eļļas, medus, svaigi garšaugi, ogas. Zinot katra produkta ietekmi uz ādu, pagatavosiet masku atbilstoši savam ādas tipam.
Maskas uzklāj uz tīras ādas. Izvairieties no zonas zem acīm un ap lūpām, šīm vietām ir nepieciešami īpaši maigi un mitrinoši produkti. Kompozīciju nepieciešams nomazgāt pēc 15-20 minūšu iedarbības un tikai ar siltu ūdeni. Pēc maskas varat izmantot savu parasto mitrinātāju.
Ja jūsu ādai ir nosliece uz alerģijām, pārbaudiet masku. Lai to izdarītu, piliniet maisījumu uz plaukstas locītavas un ļaujiet nostāvēties 10-15 minūtes. Ja šajā laikā uz ādas nav notikusi negatīva reakcija, tad droši var lietot sejas masku.
Atcerieties, ka efekts būs atšķirīgs, pretnovecošanas masku receptes jāizvēlas tīri individuāli. Ja esat lasījis par satriecošu masku, kas sola tūlītēju efektu, nav garantijas, ka tā jums noderēs. Izmēģinot jūs varat atrast "zelta masku", kas palīdzēs saglabāt jaunību turpmākajos gados.